Get Adobe Flash player

Nejlépe střežené tajemství Ameriky

Franklin Delano Roosevelt a Adolf Hitler měli společné osudové datum začátku politické kariéry. Roku 1933 se Hitler stal kancléřem a Roosevelt americkým prezidentem. Američan „číslo 1“ prosazoval levicovou politiku, která děsila bohaté americké průmyslníky sympatizující s německým nacismem. Ti se rozhodli svého prezidenta sesadit. Z historie víme, že nebyli úspěšní, méně se ale ví, jaké bylo skutečné pozadí tohoto puče. Šlo o poslední otevřený útok mocných ekonomických zájmových skupin na prezidenta Spojených států a to až do roku 1963, kdy na následky smrtelného zranění v důsledku spáchaného atentátu zemřel tehdejší prezident J.F. Kennedy.

 

 

 

Z obsahu:

Potvrdili vědci existenci obrů z Bible?

Ježíšek s helikoptérou

Neviditelné útoky z vesmíru

Převrátí se Země vzhůru nohama?

Japonská atomová bomba

Zahrada netvorů
Nevídaná památka, zřejmě unikátní v Evropě, má řadu názvů – Park monster či příšer, Posvátný les, Sídlo zázraků nebo Zahrada netvorů. Vznikla před několika staletími a pak zůstala dlouho zapomenuta. Nyní je opět vítaným cílem milovníků záhad a tajemna z nejrůznějších koutů světa.

Věk zeměkoule je nejasný

Byl vrahem Tychona Braheho Kepler?
Proslulý dánský astronom zemřel po banketu u Petra Voka z Rožmberka. Pověst praví, že ze zdvořilosti neopustil hostinu a praskl mu močový měchýř. Vědci, kteří to považují za nesmysl, ale v jeho vousech našli velké množství zlata a rtuti. Její přítomnost ale odpovídá příznakům jeho choroby krátce před skonem. Navíc existují důkazy, že mladý Kepler chtěl získat záznamy Brahových pozorování. Byl to on, kdo vraždil? Nebo si snad otravu rtutí přivodil Brahe sám? Slovutný Dán patřil mezi nejvýznamnější středověké astronomy a alchymisty. Světu přinesl i popis oběžné dráhy Marsu a do hrobu si odnesl tajemství svého skonu.
Okolnosti smrti slavného vědce byly víc než podezřelé na jejich základě se vynořily zvěsti, že jej někdo z tohoto světa sprovodil. Popsané symptomy skutečně odpovídaly těžké otravě kovy nebo jedovatými bylinami.
Nejnovější analýzy jeho vlasů a vousů provedené při nedávném odkrytí jeho hrobu v roce 2010 ukázaly, že v nich měl i zlato. Kromě toho rtuť v množství daleko vyšším než je obvyklé. Měl snad někdo zájem zbavit se uznávaného astronoma?  
Případného vraha hledala řada profesionálních i amatérských detektivů jak v politických, tak náboženských kruzích. Bylo známo, že vliv tohoto protestanta na slabého císaře Rudolfa II. se katolické církvi ani šlechtě příliš nezamlouval. Možná ale všichni pátrali na špatném místě.  

Utajovaná operace Silver Diamond

Léčivá síla dotyku
Člověk vnímá své okolí pomocí smyslů. Kdybychom se ale kohokoliv zeptali, který z nich je nejdůležitější, nejspíš by hmat nezvítězil. Přesto je pro nás a všechny živé bytosti nesmírně důležitý. Kontakt se světem nám totiž zprostředkovává víc, než si myslíme. Někteří z nás dokonce pomocí něj „vidí a slyší“.

Setkání proroků s návštěvníky z kosmu

Stroj času mistra magie
 

 

 

 

3. číslo  Magazínu 2000  záhad bude na stáncích ve čtvrtek 8. března

Jak jste se o nás dozvěděli?